عطر مناسب آقایان بالای ۵۰ سال

ادکلن مناسب آقایان

سن نشانگر مرز بین جوانان بی پروا و مردهای  سن بالای آرام است. بنابراین، استایل آنها را باید با انتخاب عطر مناسب آقایان و بوی عالی که با قدم زدنشان سرها چرخانده می شود، ساخت .
ادکلن ها و ادو توالت های موجود در این راهنما با توجه به مردان سالخورده و با آگاهی از سبکشان انتخاب شدند. بسیاری از آنها مرکبات را در نتهای برتر پایین می آورند و به نتهای پایه چوبی و مشکی تکیه می دهند. بسیاری از ویسکی ، تنباکو و چرم را بهم زده اند. در کل   انتخاب  عطر شخصی هست.

قبل از اینکه لیست منتخب بهترین عطرهای مردانه را اینجا وارد کنیم  لازم است انواع عطر و دسته ادکلن را در براساس گروهشان بررسی  کنیم.

پرفیوم ، ادو توایلت و ادوکلن .

تفاوت بین آنها درصد ترکیب اصلی آنها است.

*پرفیوم
پرفیوم  به دلیل داشتن بیش از بیست درصد عطر خالص مطرح است. ماندگاری آن تا ۲۴ساعت ممکن است به طول بیانجامد.
**ادوتویلیت
ترکیب کمتری از عطر خالص دارد. این ترکیب معمولاً بین پنج تا پانزده درصد است. EDT می تواند چند ساعت ماندگار باشد.

*ادو ادکلن
ادکلن رایحه مردانه است و شامل دو تا چهار عطر خالص است

۱/ جورجیو آرمانی جیو اکوا
جورجیو آرمانی اکوا  به طور معمول به عنوان عطری سبک و تازه توصیف می شود که ممکن است برای بعضی از افراد مسن بسیار مناسب باشد.  به خصوص جیو را به عنوان یک عطر  تابستانی در فضای باز می بینم  در تعطیلات ساحلی . البته این همتای مرد با زنان کلاسیک Acqua Di Gio است که یکی از پرفروش ترین عطرهای جهان است.

نت های برتر: گل یاس ، رزماری و “نت های هسپریدی” که روغن هستند
از پوست مرکبات استخراج شده و به خاطر طراوت و لطافت آنها شناخته شده است. نمونه های آن از ترنج ، گریپ فروت و شکوفه نارنجی تونسی است.

نت های میانی: میوه های خرمالو و یادداشت های دریایی
نت های پایه: سدر ، پاتچولی ، مشک سفید و گل رز

۲/ کرید گرین آیریش Green Irish Tweed by Creed

کرید یک خانه طراحی جذاب است که ادعاهای بسیار وحشی را مطرح کرده است ، از جمله اینکه نشان می دهد ادکلن های آن مورد حمایت وینستون چرچیل و همچنین خاندان کندی بوده است . اگر واقعی باشد این نکته ای چشمگیر خواهد بود ، اما طبق گفته اکثر سایت ها اولین عطر Creed در سال ۱۹۷۵ منتشر شد! فارغ از این ، کرید از سال ۱۷۰۰ به طریقی و به شکلی دیگر در صحنه مد حضور داشته است و رایحه امضای  ، Green Irish Tweed ، چیزی شبیه به عطرهای مردانه Rolls Royce است.
گران است !! اما ارزشش را دارد !!

نت های برتر: لیمو ، لاله
نکات میانه: عنبیه ، برگ بنفشه
نت های پایه: چوب صندل میسور ، کهربا

۳/ دولچه گابانا لایت بلو

دولچه گابانا لایت بلو در سال ۲۰۱۱ وارد بازار عطر شد. این عطر برای زنان در نظر گرفته شده بود .سپس نسخه ای را برای آقایان منتشر کرد ، Light Blue pour Homme دقیقاً همین است – رایحه ای که مرکبات و گلهای روشن برای پرتقالهای تلخ ، درخت عرعر و بلوط را از بین می برد که عطر مناسب آقایان است.

نت های برتر دولچه گابانا لایت بلو: نارنگی سیسیل ، “پوست گریپ فروت منجمد” ، ترنج ، درخت عرعر
نتهای میانی : رزماری ، فلفل سیچوان ، گلاب
نتهای های پایه: چوب مشک و بلوط

دیدگاهتان را بنویسید